Pencaplı CM Mann, Delhi'deki Tihar Hapishanesinde Kejriwal ile buluştu | Dünya

Pencap Başbakanı Bhagwant Mann Salı günü yaptığı açıklamada, Bharatiya Janata Partisi'nin (BJP) Arvind Kejriwal'ı tutuklayarak susturabileceğini ancak “düşüncelerini susturamayacaklarını” söyledi.

Pencap Başbakanı Bhagwant Mann Salı günü Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal ile görüştükten sonra Tihar Hapishanesinden ayrıldı. (ANI)

Mann'ın açıklaması, Salı günü Tihar Hapishanesinde Delhi başbakanı ve Aam Aadmi Partisi (AAP) toplayıcısı Kejriwal ile görüştükten sonra geldi; bu, Kejriwal'in Mart ayında tutuklanmasından bu yana hapishane kompleksinde iki başbakan arasında yapılan ikinci toplantıydı. Delhi Tüketim Politikasındaki usulsüzlükler 2021-22.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

“Arvind Kejriwal bana Delhi ve ülke hakkında sorular sordu. Gujarat'tan geldiğimi ve AAP'nin Bharuch ve Bhavnagar'da (AAP'nin aday çıkardığı batı eyaletindeki iki parlamento koltuğu) çok büyük bir tepki aldığını söyledim… BJP liderliğindeki merkezi hükümet Arvind Kejriwal'i tutuklamalı. Ona, bir kişiyi hapse atarak partinin sesini susturduklarını düşünebileceklerini söyledim… Onu tutuklayarak Kejriwal'in sesini susturabilirler, “Ama onun düşüncelerini susturamazlar” Mann. Tihar Hapishanesi dışında medyaya konuşurken şunları söyledi.

Kejriwal, özel tüketim politikasındaki usulsüzlük iddialarıyla bağlantılı olarak 21 Mart'ta İcra Müdürlüğü (ED) tarafından tutuklandı ve şu anda Tihar'da adli gözaltında tutuluyor. AAP, görevi kötüye kullanma iddialarını reddetti ve tutuklamanın “siyasi amaçlı” olduğunu ve “AAP'yi yok etmeye yönelik bir komplonun parçası” olduğunu söyledi.

Kejriwal hapiste olmasına rağmen başbakanlıktan istifa etmedi ve AAP, iddialar kanıtlanmadıkça ve kişi mahkum edilmedikçe mevcut hiçbir yasanın bir CM'nin tutuklanması durumunda göreve gelmesini engellemediğini söyledi.

Kejriwal ile görüşmesi hakkında konuşan Mann, AAP toplantısını düzenleyen kişiye Assam'a yaptığı kampanya ziyareti hakkında bilgi verdiğini söyledi. “O (Kejriwal) benden Delhi'ye gelmemi ve aktivistleri Delhi'den Pencap'a götürmemi istedi. Ayrıca bana, Assam, Gujarat, Maharashtra, Uttar Pradesh veya Bihar olsun, HİNDİSTAN bloğunun bir programının olduğu her yerde liderlerimizin katılması gerektiğini söyledi. Kejriwal, bu seçimin kazan ya da kaybet seçimi olmadığını, anayasayı ve demokrasiyi kurtarmaya yönelik bir seçim olduğunu söyledi” dedi Mann.

Görüşmelerinin bir cam pencerenin arkasında gerçekleştiğini söyledi. Pencap CM'si, “Belki de kafalarında doğrudan görüşmelerine izin vermeyeceğimize karar vermişlerdir” dedi.

Mann ayrıca Kejriwal'in sağlık durumunun çok daha iyi olduğunu, düzenli insülin ve rutin kontrollerden geçtiğini söyledi.

BJP, Mann'ın yorumları hakkında yorum yapmadı.