Delhi-NCR okullarında bomba korkusu: Ebeveynler için kabus!

Çarşamba sabahı, Delhi-NCR'deki 100 özel okulun e-posta yoluyla bomba tehditleri almasının ardından başkentteki birçok ebeveyn için kabusa dönüştü.

1 Mayıs'ta şehirdeki yaklaşık 100 okulun bomba tehdidi aldığı ve bunun ebeveynlerin çocuklarının güvenliği konusunda endişelenmesine neden olduğu bildirildi. (Fotoğraf: PTI)

Bazı okulların sabah saat 4 gibi erken bir saatte tehdit e-postaları aldığı bildirildi; diğerleri hızla tahliye edildi ve Delhi Polisi kısa süre sonra olay yerine geldi. Daha sonra polis tarafından yapılan açıklamada bunun sahte olduğu doğrulansa da, ebeveynler çocuklarını almak için telaş içindeydi.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Tehdidi alan ilk kişi olduğu söylenen 4 yaşındaki kızı DPS Dwarka'da okuyan bankacı Ananya Bhattacharya, şunları söyledi: “Okul bize sabah 6.18 civarında kaçınılmaz bir durum nedeniyle kapalı kalacağına dair bir mesaj gönderdi. durumlar. Ancak bazılarımız sabah telaşında bu mesajı göremedi ve yine de okula ulaştı. Personel kimsenin içeri girmesine izin verilmediğini bildirdi. Yangın çıkmış olabileceğini düşündük. Haberlerdeki tehditleri ancak eve döndüğümüzde öğrendik.”

Aşçı Harish Chandra, “Haberi aldığımda panikledim ve taksi beklemeden veya araba çağırmadan yürüyerek yola çıktım” dedi. Kendisi şunları söyledi: “Ben de kızımı (10) Chanakyapuri'deki Sanskriti Okulundan almak için koştururken, eşim de hemen oğlumuzu (sekiz) Saket'teki Dostluk Okulundan almaya gitti. Bizi bu kadar kolay içeri almadılar.”

Altı yaşında bir çocuk annesi olan ev hanımı Shyam Dulari, haberi görene kadar “her sabah gibiydi”. “Hemen eşimi aradım, kızımızın okulundan aramadığını söyleyerek beni rahatlatmasına rağmen annemin benim de dahil olduğum WhatsApp grubu patladı! Ancak kızımı görünce rahat bir nefes aldım.”

“Saat 9.30 civarında Dwarka'daki GD Goenka Devlet Okulundan çocukların geri gönderildiğine dair bir mesaj aldık. Çocuklarım okul otobüsüyle geri geldi ve yalnızca diğer ulaşım araçlarını kullanan çocuklar ebeveynleri tarafından alındı” diyor Janakpuri sakini ve dokuz yaşında bir çocuk ve üç yaşında bir çocuk annesi olan Shavey Vats. bir sağlık şirketinde kalite analisti ve üç buçuk yaşında bir erkek çocuk annesi olan Shilpa Dawar şunları ekledi: “Çocuğum Model Town'daki Srijan Okuluna gidiyor. Haberi duyduğumda orada çok fazla kalabalık vardı. Bir tarafta medya mensupları, diğer tarafta okul güvenliği ve Delhi Polisi personeli vardı. Tahliye durumu çok gergindi ve ancak çocuğumun güvende olduğunu görünce rahatladım.”

Ayrıca, bir bilişim şirketinde satış müdürü ve sekiz yaşında bir kız çocuğu babası olan Varun Ailawadi şunları söylüyor: “Gece vardiyasında çalışıyordum ve uyuyordum ki arkadaşım arayıp haberlerde neler olduğunu anlattı. ” Ayrıca bir WhatsApp mesajı seli gördüm. Hemen kızımın Model Town'daki okulu GD Goenka'yı aradım ve bana kızımı almak istersem okul binasını iyice kontrol etmelerine rağmen… Okula vardığımda çok fazla kaos gördüm. Yanında dört okulun bulunduğu dar bir sokaktan geçerken. Tabii bu aynı zamanda kaotik bir trafik durumuna da yol açtı. Ama çok şükür çocukların zamanında ve verimli bir şekilde ailelerine teslim edilmesini sağlayan öğretmenleri ve öğretmenleri keşfettik. Onlar sayesinde çocuğumu alıp sağ salim eve getirmeyi başardım.”