Delhi polisi kamyondan 200 kg'dan fazla esrar ele geçirdi, 4 kişi tutuklandı | Dünya

Yeni Delhi: Yerel yetkililer Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ev eşyaları arasına gizlenmiş 200 kg'dan fazla esrarı bir kamyonda taşıdığı iddia edilen dört kişinin tutuklandığını söyledi.


HT resmi

Polis Komiseri Yardımcısı Apoorva Gupta, kamyonun orduya ve BSF personeline ait masa, sandalye, buzdolabı, bisiklet gibi ev eşyalarıyla dolu olduğunu söyledi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

DCP, 4-5 Haziran gecesi Doğu Bölgesi Narkotikle Mücadele Hücresi'nin, bir güvenlik görevlisinin ev eşyalarını Batı Bengal'den Delhi'ye taşıma bahanesiyle büyük miktarda esrar taşıyan bir kamyon hakkında ihbar aldığını söyledi. Ulaşım.

DCP Gupta, bu bilgiye dayanarak operasyon ekibinin Delhi'nin Ghazipur kentindeki Sabzi Mandi yolu üzerindeki Bölgesel Hızlı Transit Sisteminin inşaat sahasının yakınında bir tuzak kurduğunu ve iki adamın bir kamyondan beyaz plastik kutuları boşalttığını gördüğünü söyledi.

Yapılan incelemede ev eşyaları arasında gizlenmiş 215 kilo psikotrop maddeli esrar ele geçirildi.

SHO, daha sonra kamyon şoförü Inderpal ve yardımcısı Manish'in gözaltına alındığını söyledi.

SHO'ya göre Inderpal, kamyonun sahibi olduğunu itiraf etti ve 1 Haziran'da Delhi Cantt'a gitmek üzere Hashimara, Cooch Behar, Batı Bengal'den güvenlik personelinin ev eşyalarını yüklediğini söyledi.

Ayrıca esrarı, Uttar Pradesh'teki Ghaziabad Vasundhara sakini Lublu Chaudhary'ye Sabzi Mandi yolu üzerindeki RRTS inşaat sahasında teslim etmesi gerektiğini de açıkladı.

Başka bir memur, sanık Inderpal'in daha fazla sorgulanmasının, evinde 22 kg esrar ele geçirilen tedarikçi Chaudhary'nin tutuklanmasına yol açtığını söyledi.

Sanık Chaudhary'nin polis tarafından gözaltına alınması, uyuşturucu satıcısı Mohd Faiyaz takma adı Hafiz'in 13 Haziran'da tutuklanmasına yol açtı ve Ghaziabad'ın Chipyana köyündeki evinde 8,5 kg esrar ele geçirildi.

SHO Gupta, diğer sanıkların izini sürmek için çaba sarf edildiğini ve daha fazla soruşturma yürütüldüğünü söyledi.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı beslemesinden oluşturulmuştur.