Delhiwale: Pooja Zamanında Bir Yaşam | Dünya

Günüm nasıl geçiyor? Bütün günümü benim için planlayan 11 aylık bir kızım var.

Pooja Matta kocası ve kızıyla birlikte.

Bugün kocamla birlikte yılbaşı gecesi kiraladığımız Oppenheimer filmini bitirmek üzereydik. Biri diğerinden daha heyecanlı olduğu için filmi bir gece önce başlattık ama yılbaşı partisinin gürültüsüne bağlayarak bitiremedik. Dikkat edin, bunun için çok çaba harcıyoruz. Ama bebeğimizin planladığı başka bir şey vardı.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

Yılın ilk günü olan o sabah erkenden uyandım ve yoga dersimi yüzümde bir çocukla bitirdim. Ben Shavasana yaparken parmaklarını burun deliğime sokmaya çalıştı. Bu meditasyon pozunda gereken dinginlik bu kadar. Kızıma hızlıca kahvaltı hazırladım, birkaç ev işi yaptım ve sonunda kızım uyuduğunda, bir gece önce başladığımız üç saatlik maratonu bitirmeye kararlı bir şekilde kanepelerimize çöktük. Maalesef tatlı çocuğum sadece 45 dakika uyumaya karar verdi.

Filmin ortasında aniden bana bakan küçük, gülümseyen bir yüz görüyorum. Onu kucağıma alıp balkona taşıdım. Dışarıdaki çiçekleri yemeye çalıştı. Belki de bunda yalnızca bebeklerin anlayabileceği besleyici bir şeyler vardır. Yemeğini bitirdiğinde kocam geldi. Bebeğine yiyecek vermek için elimizden geleni yaptık ama sanırım o flora ve faunayı yemekten oldukça memnundu.

Kanepeye gittik, bebeğimizi kucağımıza koyduk ve ona Christopher Nolan'ın başyapıtını izletmeye çalıştık. Sanırım ikimiz de kendimizden üç kat daha büyük yaştaki sinemaseverleri hayrete düşüren bu filmi anlayacak dahi bir bebek doğurduğumuza oldukça güveniyorduk (eğer varsa aşırı güveniyorduk). Yine de denedik değil mi?

Tatlı kızım yarım saat kadar babasının kucağında oturdu. O da denedi. Ancak tüm bebekler gibi onun da sabrı hızla tükendi. Kıvranmaya başladı, biz de onu ailemize verdik. Tüm ailemizin desteğiyle sonunda filmi bitirdik ve artık gece olmuştu. Bebek hâlâ uyanıktı ve tekme atıyordu. Onu odaya götürdüm ve bir şekilde ikimiz de günün olaylarından bitkin bir şekilde birlikte uykuya daldık.

(Gurugram'ın Sektör 50'sindeki Yeminli Mali Müşavir Pooja Matta tarafından)