İzleyin: Adanmışlar Navratri'nin yedinci gününde Chhattarpur tapınağında dua ediyorlar | Dünya

Sabah aarti'si Pazartesi günü Delhi'deki Chhattarpur'daki Shri Aadya Katyayani Shakti Peeth Tapınağı'nda Navratri'nin yedinci gününde gerçekleştirildi.


Sabah aarti'si Pazartesi günü Delhi'deki Chhattarpur'daki Shri Aadya Katyayani Shakti Peeth Tapınağı'nda gerçekleştirilecek. (ANI)

Birkaç adanmış, dualarını sunmak ve Tanrıça Durga'nın kutsamasını almak için Chhatarpur tapınağında toplandı.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Navratri günleri Hindular arasında büyük öneme sahiptir ve büyük bir ihtişamla kutlanır. Navratri'nin yedinci günü, Tanrıça Durga'nın şiddetli tezahürü olan “Maa Kaalratri”ye ibadete adanmıştır. Aynı zamanda şeytanların, kötü ruhların ve negatif enerjilerin yok edicisi olarak da bilinir. O, adanmışların karanlığı ortadan kaldırmasına yardım eder.

Bu günün ritüelleri Ashwina ayında Shukla Paksha'nın Saptami Tithi'si sırasında gözlemleniyor.

Bu yıl dokuz gün süren Navratri festivali 9 Nisan'da başladı ve 17 Nisan'da sona ermesi planlanıyor. Bu dönemde insanlar Maa Durga'ya ve onun dokuz tezahürü olan Navadurgalara taptılar.

Rama Navratri olarak da bilinen dokuz günlük festival, Lord Ram'ın doğum yıldönümü olan Rama Navami'de sona eriyor. Chaitra Navratri sırasında insanlar oruç tutar ve Tanrıça Durga'ya ibadet ederler. Ayrıca dönemin önemli bir ritüeli olan Tanrıça Shakti'nin yakarışı olan Ghatasthapana'yı da icra ediyorlar. Navratri ayrıca Maha Gauri Mata formunda barış ve huzuru kutluyor.


HT'nin talk şovu 'Kumkum Chadha ile Röportaj'da siyasi yelpazenin her yerinden liderlerin yaklaşan genel seçimleri tartıştığı yeni bir bölüm olan 'Seçimler 2024: Büyük Resim' açılıyor. Şimdi bak!

Haberler / Şehirler / Delhi / İzle: Adanmışlar Navratri'nin yedinci gününde Chhattarpur tapınağında dua ediyor