Şartlı tahliyeden kaçtıktan sonra kaçan eş katili Delhi Polisi tarafından Guwahati'de tutuklandı | Dünya

Yeni Delhi: Polis Pazar günü yaptığı açıklamada, evlilik dışı ilişki nedeniyle karısının cinayeti de dahil olmak üzere üçlü cinayetten kaçan 42 yaşındaki bir adamın tutuklandığını söyledi.


HT resmi

Nitin Verma'nın 2008'de tutuklanmasından bir yıl sonra ertelenen cezasından kurtulduğunu ve o zamandan beri kaçak olduğunu söylediler.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Polis Komiseri Yardımcısı Amit Goel, “19 Nisan 2008'de Dwarka polis karakoluna, Delhi'nin Palam köyündeki 9 No'lu Yolda iki veya üç kişinin öldürüldüğüne dair bilgi alındı” dedi.

Polis eve girdiğinde bir erkek ve iki kadının cesedini buldu. Daha sonra keskin silahla öldürüldükleri ortaya çıktı.

Goel, cesetlerin kanla kaplı olduğunu ve çok sayıda yaranın bulunduğunu söyledi. Hırsızlığa dair hiçbir kanıt yok.

“Buna göre 19 Nisan 2008 tarihinde TMK 302. madde kapsamında FIR kaydı yapılmış ve soruşturma başlatılmıştır. Yapılan incelemede ölenlerden ikisinin oğlunun da yaralı olarak DDU Hastanesi'ne kaldırıldığı tespit edilmiştir.” DCP dedi.

Soruşturma sırasında Nitin Verma'nın hamile karısını ve her iki ebeveynini de evlilik dışı ilişki nedeniyle öldürdüğünün tespit edildiğini söyledi.

Memur, Verma'nın cinayetlerin ardından polisi yanıltmak için kendisine sahte saldırı düzenlediğini söyledi.

Goel, kendisinin cinayetlerle suçlandığını ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığını ancak daha sonra şartlı tahliye başvurusunda bulunamadığını söyledi.

Onun izini sürmek için oluşturulan bir ekip, başlangıçta onu Palam Kolonisi'nde yaşarken buldu, ancak bunun doğru olmadığı ortaya çıktı.

Ekip, aile ağacının, arkadaşlarının ve yerel kaynakların ayrıntılarını topladı… ve Verma'nın Eski Delhi'nin Daryaganj bölgesinde çalıştığını buldu, ancak yeri aradıklarında onun işten ayrıldığını gördüler.

Teknik analiz daha sonra konumunun Assam eyaletindeki Guwahati'de olduğunu ortaya çıkardı.

“Sanığın polisten kaçmak ve yakalanmamak için sık sık cep telefonunu, SIM kartını ve saklandığı yeri değiştirdiği dikkat çekti. Guwahati'ye bir ekip gönderildi ve Verma tutuklandı” dedi Goel.

Yetkili, 12. Sınıfa kadar eğitim gören Verma'nın birçok başarısız işi olduğunu ve hatta Guwahati'de bir iş kurmaya çalıştığını söyledi.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı beslemesinden oluşturulmuştur.