UP'nin Mandola trafo merkezinde çıkan yangının ardından Delhi'nin bazı bölgelerinde elektrik kesintileri | Dünya

Delhi Enerji Bakanı Atishi Salı günü yaptığı açıklamada, Uttar Pradesh'in Mandola bölgesindeki bir trafo merkezinde çıkan yangının ardından Delhi'nin doğu, merkez ve güney dahil olmak üzere bazı bölgelerinde elektrik kesintileri yaşandığını söyledi.


Elektrik kesintisi Delhi'deki bazı su arıtma tesislerinin faaliyetlerini de kısa süreliğine etkiledi. (Temsilci arşiv fotoğrafı)

Bakan, Platform X'te yaptığı açıklamada, Delhi'ye yaklaşık 1.200 MW elektrik sağlayan Power Grid Corporation of India Ltd'nin (PGCIL) trafo merkezinin saat 14.11 civarında alev almasının ardından Delhi'nin bazı bölgelerinin iki saatten fazla elektriksiz kaldığını söyledi ( eski adıyla Twitter).

Cırcır böceğimle tanışın, cırcır böceğime elveda deyin! Kriket'te oyunu istediğiniz zaman, istediğiniz yerde takip edin. Nasıl olduğunu öğrenin

Ayrıca şunu okuyun:Nemli günler Delhilileri rahatsız ederken en yüksek güç talebi 8.302 MW'a ulaştı

“Delhi, Mandola trafo merkezinden 1.200 MW enerji alıyor, dolayısıyla Delhi'nin pek çok bölgesi etkileniyor. Gücü yeniden sağlama süreci başladı ve güç artık çeşitli bölgelerde yavaş yavaş geri dönüyor” diyen Atishi, bunun ulusal şebekede büyük bir kesinti olduğunu ekledi.

Böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için Enerji Bakanı ve PGCIL Başkanı'ndan randevu almak istiyorum” diye konuştu.

Delhi Transco Limited'den (DTL) bir yetkili olayı doğruladı ve yangının Mandola'daki 400 kV'lik bir trafo merkezinde meydana geldiğini söyledi.

“Elektrik Dadri'den Mandola'ya geliyor ve daha sonra Delhi'nin bazı bölgelerine sağlanıyor. Bu enerji santrali esas olarak en kötü etkilenen Doğu Delhi'ye enerji sağlıyor” diyen yetkili, Delhi'nin çoğu bölgesinde saat 16:00'dan sonra elektrik tedarikinin yeniden sağlandığını belirtti.

Elektrik kesintisi Delhi'deki bazı su arıtma tesislerinin faaliyetlerini de kısa süreliğine etkiledi.

Bir DJB yetkilisi, Wazirabad ve Chandrawal da dahil olmak üzere en az dört su arıtma tesisinin operasyonlarının öğleden sonra 14.30 civarında etkilendiğini ancak o zamandan beri yeniden faaliyete geçirildiğini söyledi.

İsminin gizli kalmasını isteyen bir DJB temsilcisi, “Tesis operasyonları öğleden sonra 3.30'dan sonra normale döndü” dedi.

DJB, Delhi'ye su sağlamak için dokuz su arıtma tesisi işletiyor.

Delhi'nin bazı bölgeleri son iki gündür sıcak hava dalgasından muzdarip. Salı günü Delhi'de maksimum sıcaklığın 44°C civarında olması bekleniyor.

Enerji yetkilileri, yüksek sıcaklıklar nedeniyle Delhi'nin en yüksek enerji talebinin üç haftadır 7.000 MW olduğunu söyledi.

Delhi'nin elektrik talebi 29 Mayıs'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.302 MW'a ulaşmıştı.