Yağmur Delhi-NCR'yi olumsuz etkiliyor, bugün daha fazla sağanak yağış bekleniyor | Dünya

Delhi ve bitişikteki Ulusal Başkent Bölgesi (NCR) Salı günü erken saatlerde şiddetli yağmur yaşadı ve Hindistan Meteoroloji Dairesi (IMD) günün ilerleyen saatlerinde daha fazla sağanak yağış öngörüsünde bulundu. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, eyalet başkenti ve çevre bölgelerde hafif ila orta şiddette sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar devam edecek.


Delhi-NCR'da hava durumu: Başkentte yağmur ve fırtına etkili oldu (Hindustan Times)

Delhi ve NCR, Deoband, Nazibabad, Muzaffarnagar, Bijnaur, Khatauli, Sakoti Tanda, Hastinapur, Chandpur, Baraut, Daurala, Bagpat, Meerut, Khekra, Modinagar, IMD, bülteninde Gulaoti, Siyana, Sikandrabad, Bulandshahar, Jahangirabad, Shikarpur (UP) diye yazdı.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Açıklamada, “Farukhnagar, Sohana, Rewari (Haryana), Kithor, Amroha, Moradabad, Garhmukteshwar, Pilakhua, Hapur, Anupshahar, Bahajoi (UP) ve Bhiwari'nin (Rajasthan) üstü ve bitişik bölgeleri önümüzdeki iki saat içinde orta derecede aydınlanacak” diye ekledi. şiddetli yağış olacak.”

Bu arada, ANI haber ajansının yayınladığı Haberlarda ulusal başkentte yağmurdan ıslanan birçok bölge görülüyor.

Bu arada IMD'ye göre Delhi'de minimum sıcaklığın 13 santigrat dereceye ulaşması beklenirken Salı günü maksimum sıcaklığın 28 santigrat derece olması bekleniyor.

Meteoroloji ajansı daha önce Pazartesi günü eyalet başkentinde bazı yerler için genel olarak bulutlu, hafif yağmurlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava öngörmüştü.

Yağmurun özellikle Pazartesi günü genel hava kalitesi endeksi 231 ile 'zayıf' kategoride kalan Delhi ve diğer NCR bölgelerinde hava kalitesini iyileştirmesi bekleniyor.

Diğer eyaletler için IMD yağış tahmini


Pazartesi günü IMD, Delhi dışında Pencap, Haryana, Chandigarh ve Batı Uttar Pradesh'in de 19-21 Şubat tarihleri arasında yağmur yağacağını öngördü. Ayrıca münferit fırtınalar, şiddetli rüzgarlar ve şimşekler de “çok muhtemel”. ' 18-21 Şubat tarihleri arasında Pencap'ta; 19 – 20 Şubat arasında Rajasthan üzerinde ve 20 – 22 Şubat arasında doğu UP'de.